Hamakowanie na silnym wietrze
Na filmie doskonale widać korzyści w wykorzystania odciągów bocznych i linek elastycznych:
Klasyczny tarp pod wpływem wiatru staje się wklęsły - zmienia się w żagiel chwytający wiatr. Odciągi boczne pozwalają zachować pozycję i aerodynamiczny kształt.
Strategiczne wykorzystanie linek elastycznych eliminuje niemal do zera trzepotanie. Linki wywierają stałe, dodatkowe napięcie i działają jak amortyzator. Dzięki temu tarp porusza się zgrabnie i miękko, bez żadnego szarpania.
W stabilizacji pomaga równiej dodatkowy, dolno-środkowy odciąg.
Pod tarpem powietrze poruszało się, ale spokojnie. W połączeniu z podpinką wykonaną z lekkiej membrany miałem zapewnione ciepłe i wygodne schronienie. Problemem pozostał hałas - nie wyspałem się.
Nagrane dopiero rano - w nocy było znacznie gorzej.
“Każde buty w końcu przemokną” - wszyscy słyszeli tę starą prawdę ludową. Powinniśmy się z tym pogodzić, czekać na ładną pogodę, albo ubierać kalosze. Ja jednak nie mam zamiaru, chcę chodzić w góry kiedy mam czas, a nie kiedy pogoda pozwoli. Jednocześnie nic mnie tak nie demotywuje jak woda chlupiąca w butach, czy wkładanie stóp do mokrych, zimnych butów o poranku. Dlatego walczę z tematem i chciałem się podzielić tym co udało mi się ustalić po kilku latach chodzenia całorocznie bez patrzenia na pogodę.